ďťż

alexisend

Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów orientuje się w aktualnych przepisach dotyczących podróży z psem do: Anglia,Irlandia.Z góry serdecznnie za pomoc dziekujemy


Paszport + chip + badanie na przeciwciała. To badanie na przeciwciała robi sie ok 2msc, wiec warto sie juz teraz zainteresować. I z tego co pamiętam, to tyle.
Hmm.Paszport u weta?A co w przypadku gdy pies nie może ze względu na wiek mieć jeszcze chipa?
Tutaj jeśli chodzi o Irlandie:
http://www.agriculture.go...d_and_prior.doc

"Do Irlandii:

W pierwszej kolejności muszą zostać zidentyfikowane za pomocą mikroczipu, zgodnego z wymogami normy ISO 1784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 (w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem).

Następnie zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Po upływie co najmniej 1 miesiąca po szczepieniu przeciwko wściekliźnie lekarz upoważniony do pobierania próbek krwi musi pobrać krew od zwierzęcia i wysłać do badania w kierunku efektywności ww. szczepienia do zatwierdzonego przez Unię Europejską laboratorium Zwierzę może wjechać na terytorium Republiki Irlandii nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku ww. badania (tzn. uzyskania w badaniu miana przeciwciał co najmniej 0,5 IU/ml). Jednocześnie, podczas tego 6-ciomiesięcznego okresu zwierzę musi pozostawać na terenie państwa członkowskiego.

Jednocześnie, po uzyskaniu wyniku badania należy udać się do lekarza weterynarii upoważnionego do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących w celu wydania paszportu dla zwierzęcia i wprowadzenia do niego informacji o wszystkich ww. czynnościach (identyfikacja zwierzęcia, szczepienie przeciwko wściekliźnie, badanie efektywności szczepienia).

Dodatkowo na 24-48 godzin przed wyjazdem, zwierzę musi zostać odrobaczone i poddane profilaktyce przeciwkleszczowej – przeprowadzenie tych czynności musi również zostać potwierdzone w paszporcie zwierzęcia przez lekarza weterynarii.

Zwierzęciu podczas przemieszczania musi towarzyszyć właściciel lub inna osoba odpowiedzialna za zwierzę w czasie przemieszczania.

Zwierzę może wjechać na terytorium Republiki Irlandii jedynie zatwierdzoną trasą i korzystając z usług zatwierdzonego przewoźnika (lista zatwierdzonych tras wjazdu oraz zatwierdzonych przez władze irlandzkie przewoźników dostępna jest na stronie internetowej www.agriculture.gov.ie)

UWAGA! Aby zwierzę zostało wpuszczone na terytorium Republiki Irlandii musi być bezwzględnie zachowana kolejność powyższych działań.

W przypadku, gdy zwierzę zostało najpierw zaszczepione przeciwko wściekliźnie a potem zaczipowane, powyższe szczepień powinno zostać powtórzone po zaczipowaniu zwierzęcia, jednakże ze względów zdrowotnych, nie wcześniej niż w 21 dni po ostatnim szczepieniu"

A do Anglii:

"W pierwszej kolejności muszą zostać zidentyfikowane za pomocą mikroczipu, zgodnego z wymogami normy ISO 1784 lub Aneksu A do normy ISO 11785(w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować czytnikiem).

Następnie zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie.

Po upływie przynajmniej 1 miesiąca po szczepieniu, należy pobrać krew od zwierzęcia (rejestry lekarzy upoważnionych do pobierania próbek krwi od psów, kotów i fretek do wykonania badań w kierunku efektywności szczepienia przeciwko wściekliźnie prowadzą właściwe terytorialnie okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy ww. lekarzy są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem www.vetpol.org.pl) i przesłać do badania w kierunku efektywności ww. szczepienia do zatwierdzonego przez Unię Europejską laboratorium

Zwierzę może wjechać na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii
i Irlandii Północnej nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku ww. badania (tzn. miano przeciwciał w surowicy musi wynosić co najmniej 0,5 IU/ml)

Po uzyskaniu wyniku powyższego badania należy udać się do lekarza weterynarii upoważnionego do wystawiania paszportów dla zwierząt towarzyszących w celu wprowadzenia informacji o wszystkich ww. czynnościach do paszportu zwierzęcia.

Dodatkowo na 24-48 godzin przed wyjazdem, zwierzę musi zostać odrobaczone
i poddane profilaktyce przeciwkleszczowej - te czynności również muszą zostać potwierdzone w paszporcie zwierzęcia.

Zwierzę może wjechać na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii
i Irlandii Północnej jedynie zatwierdzoną przez DEFRA trasą i korzystając z usług zatwierdzonego przewoźnika (lista zatwierdzonych tras wjazdu i autoryzowanych przewoźników dostępna jest dostępna na stronie internetowej www.defra.gov.uk ).

Aby zwierzę zostało wpuszczone na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej musi być bezwzględnie zachowana kolejność powyższych działań.W przypadku, gdy zwierzę zostało najpierw zaszczepione przeciwko wściekliźnie a potem zidentyfikowane (mikroczip), szczepienie przeciwko wściekliźnie powinno zostać powtórzone po zaczipowaniu zwierzęcia, jednakże ze względów zdrowotnych, nie wcześniej niż w 21 dni po ostatnim szczepieniu.

Przemieszczanie z Polski na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej psów, kotów i fretek w wieku poniżej trzech miesięcy, nieszczepionych przeciwko wściekliźnie jest niedozwolone."

[ Dodano: 2006-09-27, 22:49 ]


łomatko!!! ależ biurokracjii. Trudno -co robić-trza się ewentualnie przygotowywać.Wielkie dzięki za informację.Buźka
to wszystko co metros wkleil to prawda

krotko mowiac psa do anglii lub irlandii mozna przewiezc jak ma 9 miesiecy (czytaj: pierwsze szczepienie przeciwko wsciekliznie w wieku 3 miesiecy plus 6 miesieczna kwarantanna w polsce), ale... wiem ze mozna przewiezc szczeniaki do 3 miesiaca zycia. tzn. slyszalam o takim przypadku, ale nie mam zielonego pojecia jak to bylo zalatwione na granicy. bo cala biurokracja to nic w porownaniu z wiezieniem psa na teren tych panstw. chodzi o to ze musza byc to zarejestrowani przewoznicy na specjalnej liscie. czyli mozesz przywiezc psa samochodem (prom odpowiedniej firmy) lub samolotem. jezeli zdecydujesz sie na samolot do irlandii to licz sie z kosztem 3500-4000 zl za doroslego huskiego
plus oplata w dublinie 200 euro i mozliwosc ze celnik w dublinie nakaze mimo spelnionyhc wszystkich obowiazkow (wszystko to co metros napisal) dodatkowa kwarantanne 6 miesieczna juz w irlandii w specjalnym kenelu na koszt wlasciciela lub powrot psa do polski. podroz samolotem wyniosla mnie (liczac wszystkie wydatki 1,5 tys. euro).
juz taniej jest zawiezc psa do usa i stamtad do irlandii
dlatego tez ja za tydzien jade po moja niunke do polski autkiem
jak beda jakies pytanka jestem do uslug
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • degrassi.opx.pl