alexisend
Jak w temacie. Czy ktoś zna jakąś karmę dla psiaków która nie zawiera potasu?
Odpowiem
Ale nie sądzę, żeby moja odpowiedź Ciebie usatysfakcjonowała... Każda karma zawiera potas (m. in. w postaci chlorku potasu).
Potas jest bardzo ważnym składnikiem w diecie zwierząt (ludzi też).
Jest odpowiedzialny za utrzymanie potencjału czynnościowego błon komórkowych.
Najwięcej potasu znaduje się wewnątrz komórek mięśni szkieletowych. Stąd też jony potasowe spełniają istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu mięśniowego i nerwowego czyli regulują przewodnictwo bodźców nerwowych i kurczliwość komórek mięśniowych, w tym również włókien mięśnia sercowego.
Potas także wzmaga działanie wielu enzymów, bierze udział w prawidłowej przemianie węglowodanów, a wraz z jonami sodowymi i chlorkowymi reguluje gospodarkę wodną organizmu. Bierze również udział w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.
A najlepsze w tym wszystkim jest to, że na ile ja sie znam, karmiąc suchą karmą, czy nawet surowym mięsem będziesz dawał potac zwierzakowi.
Najwięcej potasu o ile pamiętam zawiera baranina i wołowina.
Duże ilości zawierają ziemniaki (więcej nawet niż banany), wyżęj wspomniane banany, marchew i wszystko inne
A powiedz mi prosze dlaczego chcesz stosować diete bezpotasową u psa?
[ Dodano: 2008-03-06, 11:47 ]
Ja spotkałem się kiedyś z przypadkiem, że pies dostawał dodatkowy strzał nerwowy w serce i na monitorze od czasu do czasu występował dodatkowy "pik".
Lekarze też wtedy mówili o arytmii, a to po prostu taka budowa psa była...
Co śmieszniejsze swego czasu wylądowałem po treningu na EKG i też zwrócił lekarz uwagę na to, że moje serce dostaje dodatkowy strzał.
Wyjaśnił, że w czasie intensywnego treningu kiedy pikawa chodzi na najwyższych obrotach to zanika, ale czasem na normalnym tętnie mózg wysyła bodziec jakby serce miało przejść na te najwyższe obroty bez stanu przejściowego.
Nie jest to przyjemne, ale z czasem zniknęło (kilka tygodni po przestaniu trenowania).
Potasu wtedy nie zbadałem... Ale i lekarz nie zwrócił na to uwagi...
A ze mną to trochę jak z psem
Więc jest dokładnie tak samo. Jak pies jest zmęczony to serce pracuje równo natomiast jak jest wypoczęty to bije jak mu sie podoba a przerwy potrafią byc naprawdę długie. Dodatkowo podwyższony poziom potasu może mieć wpływ na pracę serca. Wetka mówił, że może tak być, że poprostu taka jego uroda ale zalecała spróbować jakiejś diety bezpotasowej i sprawdzić. Najlepiej było by zrobić echo serca ale z psem do Warszawy teraz niestety nie moge pojechać Więc pozostaje szukać diety i cały czas biegać
Postaraj się założyć HOLTER (o ile nie pomyliłem nazwy) i przez dłuższy czas rejestrować stan serca zapisując wszelkie spostrzeżenia (bodźce dawane psu). Może to cos pomoże. Faktem jest, że nadmiar potasu powoduje również arytmię.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.pldegrassi.opx.pl