ďťż

alexisend

Jak w temacie poszukuje informacji na temat mięs podrobów i innych pozostałości tzn : wartości energetycznych , porównań wartości poprostu wszelakich informacji .
Jak narazie najpilniej potrzebuje informacji na temat mięsa króliczego , i odpadów drobiowych tzn. głowy , przełyki , szyje ,porcje rosołowe
Póżniej poprosze o reszte
Basia nie masz tam czegoś o królikach - gdzieś swoje materiały posiałem



Muszę poszukać.. może i coś mam

[ Dodano: 2006-10-30, 15:58 ]
Dzięki Basiu , właśnie o to mi chodziło , bo udało mi się wyłapać 110kg tuszy z królika , i wiedziałem że jest to dobre dla allergików , ale niewiedziałem jak to się przekłada energetycznie , i od wczoraj moje psiaki jedzą sobie mięsko z królika z jarzynkami

udało mi się wyłapać 110kg tuszy z królika

Kłusownictwo jest zabronione w tym kraju...


Panie Bozia, ja wiem że Ty masz e... te... większe możliwości, ale jak sam wyłapałeś te 110kg? Rozumiem, że pieski pomogły??
i teraz muszą to zjeść żeby śladu nie było biedactwa
pare skoków po łące i są , najlepsze że do której lodówki czy zamrazalki w domu się nie zerknie wszędzie króliki , acha i to nie było kłusownictwo - to była selekcja naturalna
Linner, 21 białka na 8 tłuszczu to nie jest dobra proporcja, to trzeba podtłuścić i dodać odrobinę węglowodanów. Prawidłowy stosunek białka do tłuszczu dla psa sportowego to gdzieś 1,2 białka na jedną porcję tłuszczu. Jeżeli białka będzie prawie 3 * więcej niż tłuszczu to psy jak kulturyści będą szybko budowały masę ale to krótkowzroczność i bardzo niezdrowe. Jeżeli białka w diecie jest za dużo to siada przeważnie wątroba i niektóre inne narządy wew.
Agatka - ok rozumie o co chodzi wię domieszać np: do tego porcje rosołowe albo skórki wiepszowe , bo na ogół to dosyć tłuste towary plus jakiś olej jako tłuszcz roślinny - podobno bardzo dobry jest z oliwek

[ Dodano: 2006-11-01, 09:11 ]
Ryż biały ma białka 6,7g/100g i prawie 80g węglowodanów. Jest najlepiej przyswajalny przez psi organizm a ponad to, 100g ryżu to jakieś 350 kcal.
Idealnie byłoby podawać ryż dziki amerykański (nie wiem czy u nas w ogóle osiągalny), który ma białka 13,8g, 73g ww i 351 kcal.
Wysoko białkowe są też otręby pszenne - 16g białka), oraz płatki owsiane - około 12g.

agatka, nadmiar białka najczęściej uszkadza nerki, zwłaszcza u psów starszych jest niebezpieczny, natomiast nadmiar tłuszczy wpływa niekorzystnie na wątrobę, bo to głównie ona odpowiada za trawienie tłuszczy - tak przynajmniej czytałam
Basia nadmiar tłuszczu u psa pracującego spala się jak paliwo w samochodzie, gorzej z nadmiarem białka. Jako wypełniacz stosuję gotowane warzywa, zamiast ryżu, tzn, marchewka, pietruszka i nieoceniony seler. Jako dodatek witaminowy żółtka jaj. Tak jest u mnie i to działa. Ale to tylko moje doświadczenia i moje zdanie.
warto poczytac o zywieniu chartow wyscigowych, duzo sie mozna dowiedziec
Więc Ok , robie mniej wiecej tak jak napisała agatka ale czesto stosuje ryż i płatki z przenicy z domieszką jęczmienia , co do ryżu to ja kupuje ten zółty , a co do jajek to daje na ogół swieże roztrzepane miskserem albo gotowane

[ Dodano: 2006-11-01, 17:19 ]
agatka, ważne aby była zachowana proporcja i bilans energetyczny. Nie ważne co przedawkujesz, jeśli to zrobisz napewno nie wyjdzie to na zdrowie psu.

[ Dodano: 2006-11-01, 20:20 ]
Jako węglowodany w tej diecie podajesz warzywa ewentualnie owoce , jak wiadowmo chodzi o dostarczenie jak największej ilości sacharydów lub potocznie cukrów , a co do tłuszczy , tak samo są żródłem energi o ile mamy możliwość wmiarę szybkiego wykorzystania tego żródła energi (wiadomo żeby nieprzewłorzyło się to na odkładanie(otyłość) )- niemam dziś czasu pisać , ale widze że chyba dobrze zarzuciłęm tematem mam nadzieje że będziemy dalej w tym temacie pisać może ktoś jeszcze dołączy .
jak temat się kręci to może spróbójmy ułożyć jakis jadłośpis dla sportowców
Narcyz - może ty też dołączysz ty sporo wiesz tak mi się obiło o uszy

Jako węglowodany w tej diecie podajesz warzywa ewentualnie owoce , jak wiadowmo chodzi o dostarczenie jak największej ilości sacharydów lub potocznie cukrów ,
No dobra, ale warzywa ani owoce nie zawieraja ww aż tak dużo. Poza tym część warzyw i owoców przez psy nie jest trawiona.
Basiu , a jaka była by twoja koncepcja , na dostarczenie odpowiedniej ilości węglowodanów , może jakieś wysłodki - tylko skąd zdobyć
Linner, mnie bardzo interesuje właśnie ten sposób karmienia gdzie węglowodanów praktycznie sie nie podaje. Ja jedynie o nim czytałam a teraz spotkałam agatkę, która z tego co pisze właśnie taki sposób żywienia prowadzi i to u psów pracujących.
Wiadomo, że pies pracujący ma zwiększone zapotrzebowanie na energię, a poza białkiem i tłuszczem to węglowodany są też jej nośnikiem. Jeżeli wyeliminujemy je z diety to musimy zwiększyć ilość pozostałych dwóch. Pytanie, czy jest to właściwe dla zdrowia psów, no i co z indeksem glikemicznym?
Co do Agatki to napewno ją znasz - przynajmniej z widzenia , a jej psy ! no nieda się ukryć robią efekty

[ Dodano: 2006-11-02, 09:53 ]
Mnie kiedyś zafascynowało, aby zawsze w zyciu kierowac się mądrością Matki Natury, Matki Ziemii, i inne ideologie, jak kto woli. Generalnie chodzi o wyciąganie mądrości życiowej nie na zasadzie tendencji sezonowej, tylko na zasadzie mądrości pokoleń. Co według was jadłby najchętniej wilk, albo zdziczały pies. Takie są najzdrowsze. Czy wpieprzałby rozgotowane kartofle, czy chętniej kurę(pół na pół białko z węglowodanami)+ węglowodany w ilości śladowej(tzn. zawartość żołądka ofiary) Zastanówcie się sami.Myślę że Matka Natura wymyśliła to najmądrzej jak mogła, przez tysiąclecia i nad tym nie powinno się dyskutować, tylko z tego korzystać. U mnie to działa-im bliżej natury dla danego gatunku tym zdrowiej i kropka. To moje zdanie, ktoś się oczywiście może nie zgadzać, ale uwierzcie, to działa. Miałam nieraz psy, kupione w wieku5-6 lat w bardzo złym stanie zdrowia, z kamieniem na zębach, które po kilku miesiącach odzyskiwały zdrowie i białe ząbki w wieku np. 7-8 lat. wg. mnie to o czymś świadczy.

[ Dodano: 2006-11-02, 21:33 ]
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • degrassi.opx.pl